Zasady higieny osobistej prezentacja

Pobierz

Treść Metoda nauczania Czynności nauczyciela Czas realizacji 1.. Samo "lanie na siebie wody" nie pomoże w oczyszczeniu całego ciała.. Uczeń: • potrafi podać zasady higieny osobistej, • wie, jak przestrzegać zdrowego stylu życia, • rozumie, jak ważny dla zdrowia jest właściwy dobór odzieży i obuwia, • potrafi podać choroby, które są skutkiem nieprzestrzegania zasad higieny (zatrucia pokarmowe .Zasady higieny osobistej w 3 krokach Higiena osobista to dbanie o czystość i właściwa pielęgnacja skóry.. Pamiętajmy, że latem zdecydowanie lepszym .Do mycia ciała należy używać mydła oraz ciepłą wodę.. Polega na usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni ciała.. Wstęp Pogadanka, Wita uczniów, sprawdza obecność 5 min.. Kiedy myjemy ręce ?. Kiedy myjemy ręce ?. dbanie o czystość rąk i innych partii ciała regularne mycie zębów i włosów dbanie o paznokcie codzienna zmiana bielizny regularneHigiena osobista skóry Elementy higieny osobistej: - codzienne dbanie o czystość rąk i innych partii ciała - regularne mycie zębów i włosów - dbanie o paznokcie - codzienna zmiana bielizny - regularne pranie ubrań, w tym bielizny - częsta zmiana ręczników i pościeli i regularne ich pranie - wietrzenie wnętrz przed pójściem spać oraz ranoHigiena osobista Higiena osobista to czynności najczęściej kojarzone z regularnym myciem ciała z użyciem mydła, regularną zmianą i praniem ubrań oraz bezpośrednim unikaniem zabrudzenia..

prezentacja i podaje temat 2.

Pobierz załącznik Plik ZIP o rozmiarze 4.12 MB w języku polskim Dbamy o porządekzna zasady higieny własnego ciała: skóry, włosów, paznokci, jamy ustnej; wie jak dbać o higienę swojej bielizny osobistej, pościeli oraz odzieży i obuwia; wie jak powinien ubrać się wiosną, latem, jesienią i zimą w różnych sytuacjach (wycieczka, spacer, lekcja wychowania fizycznego);Higiena osobista Higiena osobista to czynności najczęściej kojarzone z regularnym myciem ciała z użyciem mydła, regularną zmianą i praniem ubrań oraz bezpośrednim unikaniem zabrudzenia.. Opiera się głównie na usunięciu zanieczyszczeń z powierzchni ciała, takich jak kurz, bakterie i pot.. I Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. Higien przewoda pokarmowegu 7o 8 Mycie zębó 7w 9 Zaburzenia w trawieni 8u 0 Zatrucia pokarmow 8e 2 .16.. Pamiętaj również, aby regularnie wymienić gąbkę, ponieważ może ona łatwo stać się siedliskiem bakterii.Młodzi ludzie w okresie dojrzewania powinni szczególnie dbać o swoją higienę.. WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI .doc.. Informacje przekazywane na temat zdrowia, profilaktyki chorób są ważne, ale nie zawsze trafiają do Waszych podopiecznych.. Higiena żywienia.. Pamiętajmy o myciu rąk zawsze po skorzystaniu z toalety.. 8.Zasada nr 3 - pamiętaj o środkach higienicznych Podpaski, tampony i wkładki..

Podstawą wakacyjnej higieny powinien być poranny i wieczorny prysznic.

Skóra na ciele i na głowie staje się nagle bardzo tłusta, a każdego dnia przybywa włosków w różnych partiach ciała.. Przed każdym posiłkiem, jak również po opuszczeniu toalety, zawsze trzeba umyć ręce.. II Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. HIGIENA JAMY USTNEJ .ppt.. III Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).Użyj gąbki lub specjalny ręcznik i delikatnymi ruchami szoruj całe ciało, w ten sposób usuniesz martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia.. Jest to dość delikatny i drażliwy temat do rozmowy z uczniami.. Dbanie o siebie ma szczególne znaczenie w okresie dojrzewania.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Zachowanie zasad higieny przez kierowców dowożących posiłki Przy każdym powrocie z kursu kierowca powinien umyć ręce wchodząc do lokalu (dotykał klamek pieniędzy, guzików w indzie itp.) Ręce myje się z użyciem mydła i pod ciepłą wodą- przepłukanie rąk w zimniej wodzie to nie mycie rąk!Plik zasady higieny osobistej prezentacja.txt na koncie użytkownika iamramakrishna • Data dodania: 28 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wymagania higieniczne dla przetwórstwa owocowo- warzywnego..

DOPING W SPORCIE .ppt.• uświadomienie potrzeby przestrzegania higieny osobistej.

Cele lekcji Prezentacja Szczegółowo przedstawia cele lekcji 3 min.. Wszystkie stworzone dla naszego komfortu, które dobrze dobrane, zapewniają poczucie suchości i czystości nawet przez wiele godzin.. 3.Higiena Jakie kółka przypniesz do nóg, Żebyś turlać się na nich mógł?. Okres dojrzewania wiąże się z wieloma zmianami w ciele człowieka.. Dzięki temu ładnie wyglądamy, pachniemy i minimalizujemy ryzyko różnych chorób.. Higiena żywienia.. Treść Metoda nauczania Czynności nauczyciela Czas realizacji 1.. Cele lekcji Prezentacja Szczegółowo przedstawia cele lekcji 3 min.. Nie powinno się korzystać z czyichś przyborów używanych w toaletach, jak np. ze szczoteczki do zębów, czy ręcznika.Inne pliki do pobrania z tego chomika.. DEFIBRYLACJA .pptx.. O umyciu ciała nie zapominajmy też po treningu, intensywnych wędrówkach po górach, długim zwiedzaniu miast czy innych aktywnościach, w trakcie których mocniej się pocimy.. Orzeźwiający prysznic.. • jest œwiadomy nieustannego kontaktu z drobnoustrojami oraz zagro¿eñ z tego wynikaj¹cych, • potrafi wyjaœniæ, czym grozi niew³aœciwe od¿ywianie i niehigieniczny tryb ¿ycia, • potrafi stosowaæ zasady higieny w codziennym ¿yciu.. Niejeden nastolatek zaczyna pocić się bez powodu, przy czym wydzielaniu potu towarzyszy zwykle nieprzyjemny zapach.16..

W jaki sposób zatem zwrócić im uwagę na podstawowe zasady higieny osobistej, w jaki ...Do opalania.

Metody nauczania: • krzy¿ówka,11 Podstawowe zasady higieny osobistej The zasady higieny osobistej są kluczem do utrzymania czystości i czystości ciała zewnętrznego, będąc ważną pomocą w zwiększaniu zaufania i poczucia własnej wartości.. Na przykład skutecznym sposobem na powstrzymanie rozprzestrzeniania się chorób i bakterii jest ciągłe mycie rąk, a także codzienne kąpiele.Elementy higieny osobistej: częste mycie rąk, mycie rąk po każdym skorzystaniu z toalety, codzienna kąpiel, mycie zębów dwa razy dziennie, codzienna zmiana bielizny, regularne pranie ubrań, dbanie o paznokcie, dbanie o włosy, częste pranie ręczników, wietrzenie mieszkania, niepożyczanie ręcznika, grzebienia i szczoteczki do zębów.. Zasad racjonalnegy odżywianio 7a 6 4.. Higiena osobistato dbanie o czystość i pielęgnacja skóry.. Gdy ją bijesz to nie płacze, Lecz wysoko w górę skacze.. POTRAFICIE WYMIENIĆ ELEMENTY HIGIENY OSOBISTEJ?. Włosy powinniśmy myć tak często, jak tego potrzebują.. Higiena a choroby.. Pamiętajmy o myciu rąk zawsze po skorzystaniu z toalety.. prezentacja i podaje temat 2.. 3.Temat lekcji: Zasady higieny osobistej i higieny pracy umysłowej Cele szczegółowe: - uczeń zna podstawowe zasady higieny osobistej - uczeń zna podstawowe zasady higieny pracy umysłowej - uczeń współpracuje w grupie - uczeń podejmuje indywidualne i grupowe decyzje - uczeń integruje się z kolegami z klasy METODY: - burza mózgów - gra dydaktyczna - "skrzynka odkryć .Higiena osobista dla nastolatków..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt