Czytamy plan miasta i mapę turystyczną

Pobierz

Na planie widzimy interesujący nas obszar bardzo szczegółowo.Oct 22, 2020Spójrz teraz na poniższy plan (taki sam plan jest w Twoim podręczniku na str.27).. Wpisz w puste miejsca nazwy elementów, które znajdują się na planach i mapach.. Materiał Edukacyjny, Autor: Dorka , Szkoła Podstawowa im.. Legenda to zestawienie wszystkich użytych na mapie znaków wraz z ich wyjaśnieniem.. a) Podaj nazwy obiektów oznaczonych cyframi 1.. Jeżeli oddaliście już podręczniki do biblioteki, skorzystajcie z e- podręcznika s. 27 - 29.Ćwiczenia w czytaniu planu miasta.. Wpisz w puste miejsca nazwy elementów, które znajdują się na planach i mapach.. odczytuje informacje z planu i mapy, posługując się legendą pogadanka wyjaśniająca pojęcie mapa omówienie legendy mapy .Temat: Czytamy plan miasta i mapę turystyczną.. Przepisz do zeszytu: Mapa jest obrazem dużego obszaru lub całej Ziemi, widzianym z góry i przedstawionym na płaskiej powierzchni w pomniejszeniu, czyli w skali.. Podręcznik str. 126 - 128.. ………………………………….Plan plan Plan przedstawia obraz niewielkiego terenu lub innego przedmiotu widzianego z góry przy zastosowaniu odpowiedniego pomniejszenia.. Tak długo obracamy się z mapą w reku .MAPA SKŁADANA PIŁYMapa zawiera: Nazwy ulic Sygnalizacja świetlna Ulice jednokierunkowe Parkingi, stacje kolejowe Szkoły, poczty, szpitale.6..

Czytamy mapę turystyczną.

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać jest tzw. "zorientowanie mapy".. Elementy planu i mapy 2. a) Podaj nazwy obiektów oznaczonych cyframi 1.. Legenda to zestawienie wszystkich użytych na mapie znaków wraz z ich wyjaśnieniem.. Piastów Śląskich w Bukowicach.. Orientowanie geometryczne wykonujemy stojąc na drodze lub torach kolejowych, jednym słowem na obiekcie zaznaczonym na mapie jako liniowy.. Praca z multibookiem, film, pokaz .. 3.Posługując się planem miasta lub mapą turystyczną możemy ustalić trasę wycieczki, uwzględniając ciekawe obiekty, które chcemy zobaczyć po drodze.. Podręcznik str. 126 - 128.. Rodzaje map: Mapa ogólnogeograficzna; Mapa turystyczna; Mapa samochodowa7.. uzupełnianka ortograficzna, rozwiązanie - długość równika.Temat: Czytamy plan miasta i mapę turystyczną.. Znaki kartograficzne.. Uzupełnij schemat.. Na podstawie fragmentu planu wykonaj polecenia.. Przeczytajcie uważnie wiadomości z podręcznika s.132 - 134.. Nowa edycja 2020-2022. prowadzenie lekcji.Czytamy plan miasta i mapę turystyczną 1.. Mapa wykonana jest w większym pomniejszeniu niż plan.. 7.Czytamy plan miasta i mapę turystyczną: wymienia rodzaje map (A); odczytuje informacje zapisane w legendzie planu (C) wyjaśnia pojęcia mapa i legenda (B); określa przeznaczenie planu miasta i mapy turystycznej (B); rozpoznaje obiekty przedstawione na planie lub mapie za pomocą znaków kartograficznych (C/D)Plan miasta - Dziwnów, Dziwnówek, Międzywodzie | praca zbiorwa | Plan..

Jak czytamy plany i mapy?

ORIENTUJEMY SIĘ W TERENIE \ 2.Scenariusz lekcji "Czytamy plan miasta i mapę turystyczną" - Tajemnice przyrody - dlanauczyciela.pl.. Praktyczne posługiwanie się planem miasta na podstawie planu Milicza.Nauczysz się.. Potrafisz wskazać najważniejsze elementy tego planu?. Na podstawie fragmentu planu wykonaj polecenia.. Cel : dowiem się co to jest mapa oraz poznam jej elementy.. 3.8.05-8.50 PRZYRODA Anna Stankiewicz Temat: Czytamy plan miasta i mapę turystyczną - zadania.. Ćwiczenie do lektury "W 80 dni dookoła świata".. 3. b) Napisz nazwę ulicy, przy której znajduje się przystań.. ćw.3 - quiz m.in. podziałka liniowa, kierunki geograficzne, ćw.. Karta pracy do lekcji "Czytamy plan miasta i mapę turystyczną" 804 kB Karty pracy Zaloguj się, by mieć dostęp Do wysłania \ Klasa 4 \ VI.. a) Podaj nazwy obiektów oznaczonych cyframi 1.. Notatka .. Mapa wykonana jest w większym pomniejszeniu niż plan.. Notatka .. Istnieje kilka skutecznych sposobów na to.. Na podstawie fragmentu planu wykonaj polecenia.. Praca z multibookiem, film, pokaz .. Pokaz slajdów "Stare mapy" Zaloguj się, by mieć dostęp Nowa edycja 2020-2022 \ Klasa 4 \ VI.. Jak czytamy plany i mapy?. ORIENTUJEMY SIĘ W TERENIE \ 2.. Czytamy plan miasta i mapę turystyczną wymienia rodzaje map (A); odczytuje informacje zapisane w legendzie planu (C) wyjaśnia pojęcia mapa i legenda (B); określa przeznaczenie planu miasta i mapy turystycznej (B); rozpoznaje obiekty przedstawione na planie lub mapie za pomocą znaków kartograficznych (C / D) opisuje słowami fragment .Czytamy mapę turystyczną 1 / 15..

Like Share Report ...Czytamy plan miasta i mapę turystyczną 1.

orientować mapę względem punktów terenowych; korzystać z kompasu; wyznaczać trasę do celu; wymieniać kierunki świata.. Uzupełnij schemat.. 4 - wyznaczamy trasę w diagramie, hasło: mapa numeryczna.. Plany najczęściej pokazują niewielkie obszary, np. miasta, wsie lub nawet pojedyncze osiedla czy budynki.. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl.. 9.45 Podręcznik, zeszyt ćwiczeń Lekcja w aplikacji TeamsJak radzisz sobie z czytaniem mapy?. Poziom nauczania.. Podręcznik, zeszyt ćwiczeń, materiały przygotowane przez nauczyciela Lekcja w aplikacji Teams 8.55-9.40 MATEMATYKA J. Kowalczyk-Knap T: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości o ułamkach.. Uzupełnij schemat.. Elementy planu i mapy 2.. Jakie przykładowe informacje możemy odczytać z tego planu?Temat: Czytamy plan miasta i mapę turystyczną.. Wpisz w puste miejsca nazwy elementów, które znajdują się na planach i mapach.. Zapisz temat w zeszycie.. Rodzaje map: Mapa ogólnogeograficzna; Mapa turystyczna; Mapa samochodowa7.. Oto one: Tytuł: Krynica -Zdrój, plan miasta Skala: 1:15000 Legenda: zestaw wszystkich użytych na tym planie znaków, symboli, oraz ich wyjaśnienia..

Sep 21, 2021Sep 21, 2021Czytamy plan miasta i mapę turystyczną.

Plan odwzorowuje teren bardziej szczegółowo niż mapa, pokazuje również co warto zobaczyć i zwiedzić w danym miejscu.Ćwiczenia do artykułu "Poznajemy zawody: Geodeta".. Aby mapa lub plan spełniały swoje zadania, muszą być wykonane w taki sposób, aby każdy potrafił je właściwie odczytać.Czytamy plan miasta i mapę turystyczną 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt