Dni tygodnia po niemiecku quizlet

Pobierz

dni tygodnia 2 Ustawianie w kolejności.Dni tygodnia po niemiecku na tej stronie to chyba jeden z lepszych wpisów, które znalazłem dzienks Przydałby się jakiś lepszy lektor, ale w sumie to chyba jedyny jaki słyszałem, bo inne strony tego nie mają (chociaż słyszałem, że podobno macie tu coś zmieniać z tym lektorem).Tutaj nauczysz się dni tygodnia po niemiecku - wraz z wymową i przykładowymi zdaniami.. Pory dnia w języku niemieckim.. Dni w niemieckim są rodzaju […]Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Niemiecki Dowiedz się .niemiecki przybory szkolne 3. wg Sternek13.. W ten sposób dowiesz się, jak poprawnie wymawiać miesiące po niemiecku.Dni tygodnia po niemiecku to jedne z pierwszych słów, które przyswajamy podczas nauki słownictwa niemieckiego.. przybory szkolne- niemiecki Połącz w pary.. To idealny sposób na naukę szczególnie dla słuchowców.. Znajomosc nazw lekcji, przydaje nam sie poczawszy od podstawowki, a skonczywszy na studiach.. Zauważ że, prawie wszystkie nazwy pór dnia mają rodzajnik der, czyli są rodzaju męskiego (tak jak miesiące i pory roku).Wyjątkiem jest noc i północ, które mają .Nazwy dni tygodnia, jak również tydzień, w języku polskim, podobnie jak w większości języków słowiańskich, wywodzą się z czasów początków chrystianizacji Słowian przez misjonarzy w VII wieku, a nazwy dni zostały utworzone w sposób numeryczny "odliczając" ich kolejność po niedzieli, która pierwotnie była początkiem tygodnia, jednak w potocznym użyciu, nazwy te .Dni tygodnia - Wochentage słownictwo w języku niemieckim..

Dni tygodnia - niemiecki Test.

To idealny sposób na naukę szczególnie dla słuchowców.. U mnie w gratisie czeka na Ciebie szereg ciekawostek kulturowych i gramatycznych, które sprawią, że hiszpańskie dni tygodnia zapamiętasz w okamgnieniu i przy okazji dowiesz się, co znaczy hiszpański neologizm "juernes" i nie tylko.Pory dnia po niemiecku - z wymową i rodzajnikami Czyli "Tageszeiten" po niemiecku.. Według nordyckiej mitologii dzień ten został nazwany na cześć boga ksieżyca Mani, brata bogini słońca, która to nosiła imię Sunna.. Polub.. Udostępnij Udostępnij wg Lisuuuis4.. Poniedziałek - der Montag.. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku.. Może pomoże informacja że "Sonn" jest podobne do "Sonne" które to słowo oznacza "słońce", tak jak w angielskim niedziela to sunday, a sun to słońce.. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 korekcyjno- kompensacyjne Przyroda.. Do każdej fiszki dołączone są nagrania, podczas których możesz ćwiczyć razem z lektorem.. Montag - na pierwszy rzut oka Montag składa się ze słowa der Mond - księżyć i der Tag - dzień czyli dzień księżyca.. Przybory szkolne.. Edytuj elementy.. 7 maja 2010 Odsłon: 78 974 6 komentarzy..

Dni tygodnia Teleturniej.

wg Anna1983rozycka.. Do każdej fiszki dołączone są nagrania, podczas których możesz ćwiczyć razem z lektorem.. wg Nienow.. Pojawiają się również w kalendarzach i planach lekcji, dlatego warto przyłożyć się do ich nauki.. Podobnie jak godziny po niemiecku używamy ich do umawiania się na spotkania lub przy określaniu dat.. Kilka uwag: generalnie pory dnia łączą się z "am", czyli "am Morgen, Mittag, Abend, Nachmittag, Vormittag", ale wyjątkiem jest noc i północ.. Więcej.. DNI TYGODNIA Ustawianie w kolejności.Słówka z języka niemieckiego nazwy dni tygodnia, słówka opisujące pory dnia i pogodę.. Zawiera 21 pytań.. Osadź .. Klasa 7 Niemieckim.. Wymagane logowanie .wg Annajolantawaso.. Poniżej znajdziecie dni tygodnia po niemiecku z tłumaczeniem na język .Mówisz "dni tygodnia po hiszpańsku", myślisz "kolejna lista słówek".. W ten sposób dowiesz się, jak poprawnie wymawiać miesiące po niemiecku.Skąd pochodzą nazwy niemieckich dni tygodnia?. Dni tygodnia.. Klasa 1 Matematyka Polski.. W nocy to już "in der Nacht", czyli nie "am", a o północy to "um Mitternacht", a więc mam tu […]To będzię krótka lekcja ale bardzo ważna.. Najlepsza szybka nauka i kurs niemieckiego za da.dni tygodnia po niemiecku, jak wiekszosc wyrazow tego typu, zapisujemy wielka litera.Tutaj nauczysz sie slownictwa zwiazanego z okreslaniem czasu..

Dni tygodnia.

A jeśli chcesz błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim.. ; Dienstag - Składa się ze słów der Dienst - służba, posługa i .W lekcji Miesiące, pory roku i dni tygodnia po niemiecku możesz uczyć się na wiele sposobów.. Jak wiadomo bardzo często używamy dni tygodnia w życiu codziennym, dlatego warto znać nazwy poszczególnych dni, ich skróty oraz z jakim przyimkiem używamy ich w zdaniu.Dni po niemiecku Nauczenie się dni po niemiecku to oczywiście jedno z podstawowych zadań przerabianych już na początku nauki.. Klasa 1 Niemieckim.Pory dnia w języku niemieckim Gdy tylko wstaniemy z łóżka, myślimy o tym, że jest rano i trzeba iść do pracy.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Określenia czasu po niemiecku, pytania, przydatne zwroty.. Gorzej jeśli w pracy w Niemczech padnie temat "poranna kawa", a Ty nie będziesz w stanie odpowiedzieć na to zdanie.Kolejnym podstawowym słownictwem, którego się dziś nauczysz są dni tygodnia po niemiecku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt