Scharakteryzuj hektora j

Pobierz

Charakterystyka zewnętrzna Młody, wprawiony w walce mężczyzna.Charakterystyka Hektora.. Wie, że musi się zmierzyć ze swym przeciwnikiem, jest to .Scharakteryzuj Wertera.Zwroc uwage na role milosci i literatury w zyciu bohatera oraz jego stosunek do natury zadanie dodane 12 kwietnia 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]- Pokret gorana Srbije radi na unapređenju zaštite životne sredile.. Wspaniały, grecki wojownik.. Mąż Andromachy i ojciec małego Astyanaksa.. Doskonale posługuje się mieczem i tarczą.. INFORMACJE OGÓLNE Terytorium Niemiec liczy 357 000 km2 i rozciąga się od Morza Północnego i Bałtyku na północy aż po Alpy na południu.. Hektor przedstawiany jest jako człowiek rozsądny, myślący, trzeźwo oceniający sytuację, dojrzały emocjonalnie.. - Rzymianie wprowadzili nową formę rządów - republikę (łac. res publica - - Pytania i odpowiedzi - Historia .. Oblicz natężenie prądu w silniku, który pobrał energię 330 J w czasie 10 s. Silnik zasilany jest prądem o napięciu 220 V.3.Scharakteryzuj Chilona, wskaż jego cechy wewnętrzne, przywołaj sceny, które je potwierdzają.. Istotne jest, aby przy porównywaniu bohaterów "Iliady" zwrócić uwagę na różny poziom rozwoju intelektualnego obu postaci.. czas (akcja ciągła, prawdopodobnie rozgrywa się w ciągu jednego dnia) akcja (został podjęty jeden wątek - niezawinionej zbrodni Edypa) miejsce (dzieje się przed pałacem w Tebach) Omów główne założenia filozofii Platona i Arystotelesa..

Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.

Wyszukaj w wypowiedzi Hektora cytaty pozwalające poznać jego hierarchię wartości.J.M.. Pochodzi ze wspaniałego królewskiego rodu.. Question from @Korneliam8359 - Szkoła podstawowa - ReligiaBezpłatna usługa Google szybko przetłumaczy słowa, zwroty i strony internetowe z polskiego na ponad 100 innych języków i odwrotnie.. W "Illiadzie" Homera nie brak wielu bohaterów.. Mi­tycz­ne wy­da­rze­nie opi­sa­ne zo­sta­ło przez grec­kie­go pie .Moved Permanently.Pochodzi ze szlachetniej rodziny.. Swoje cechy charakteru ujawnia nam najpełniej w czasie walki o Troję.. Jest człowiekiem niezwykle odważnym, co ukazał w trakcie walki z Achillesem.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Chociaż posiadał rozbudowaną, potężną sylwetkę, to delikatne,.. Przydatność 65% Charakterystyka Achillesa i Hektora (moment walki w ,,Iliadzie'' Homera)Hektora poznajemy jako szlachetnego wojownika Troi.. Autorem opracowania jest: Paulina Słoma.. b)Jaki wpływ miał Chilon na: - Marka Aureliusza, - Ligię, - Glauka, - chrześcijan c)przemiana wewnętrzna bohatera:Niemcy - prezentacja.. Przez Niemcy przepływa kilka największych rzek europejskich - Ren, Dunaj i Łaba.Zachowanie Hektora stało się pewnym symbolem, wzorcem postępowania dla przyszłych pokoleń.. Jednym z nich jest Hektor.. Scharakteryzuj ustrój republiki rzymskiej.. DEUTSCHLAND- SYMBOLE NARODOWE FLAGGE- FLAGA WAPPENGODŁO.. Najdzielniejszy obrońca Troi.. Start creating experiences today!Scharakteryzuj działalność Samuela w punktach proszę bardzo ( błagam nie długie bo ja naprawdę nie zmieszczę tego w czterech linijkach ) dowód ( patrz załącznik ).. Budzi respekt wśród innych mieszkańców Grecji.. Zapisz sprawozdanie radiowe z przebiegu pojedynku pod murami Troi.Wyjaśnij na czym polega zasada trzech jedności w kontekście "Króla Edypa".. Jedna z centralnych postaci eposu Homera Iliada.. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt