Karolcia zadania do lektury

Pobierz

:Podziękuj jej za spotkanie na kartkach książki .Czego nauczyła nas lektura ,czego się z niej dowiedzieliśmy.. Pomoce dydaktyczne: książka M. Kruger "Karolcia", zeszyt ćwiczeń do j. polskiego, miarka krawiecka, piłka, małe piłeczki.. Ja napisałam tekst typu: "Karolcia" M. Kruger bardzo mi się nie podobała.. Jak Karolcia i Piotrek udowodnili panu Prezydentowi Miasta, że są niewidzialni?Czy pamiętasz, jak wyglądała Karolcia?. Podsumowanie zajęć: Czy do uszczęśliwienia innych potrzebny jest magiczny koralik?. 1) Autorem książki jest" a) Joanna Białobrzeska b) Maria Kruger c) Jan Brzechwa 2) Czy Karolcia miała rodzeństwo?. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Jest jedynaczką, mieszka z mamą, tatą i ciocią Agatą.. przygodach 3-letniej Karolci i o rok młodszego Piotra.. Książka opowiada o. piesku i kotku.. "Karolcia" czyli nasze omawianie lektury Ostatnio zajmowaliśmy się omawianiem lektury klasy 2 czyli "Karolcia" Marii Kruger poszła na tapetę.. Przygody bohaterów były nudne i mało interesujące.praktyczna zadania do wykonania.. Jest jedynaczką i mieszka w domu z rodzicami oraz ciocią Agatą.. Przykładowe pytania, jakie nauczyciel może zadać uczniom: czy podobała Wam się .Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Nawiązanie do poprzedniej lekcji - zebranie wiadomości; 2.. Sąsiedzi Karolci - Czytanie ze zrozumieniem // odp.Krzyżówka do lektury "Karolcia"Czas na odpowiedź:5 sekund..

1.Treść zadania.

Krótka pogadanka - rozmowa wprowadzająca w temat zajęć.. Wyjaśnienie pojęć: fantastyczny, realistyczny; 3.. Pewnego czerwcowego dnia tatuś przyniósł wiadomość o przeprowadzce.. Co miała Karolcia?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Jak nazywał się autor książki.. Etykiety: KLASA 2, LEKTURY .Temat: Spotkanie z Karolcia Metryczka lektury Tytuł: "Karolcia" Autor: Maria Krüger Ilustrator: Halina ielińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg Miejsce, rok wydania: Wrocław, 2008 Jeżeli możesz, to wydrukuj ten obrazek, wytnij i wklej do zeszytu (w taki sposób, jak to zwykle robimy w klasie).. Wyodrębnianie postaci fantastycznych i realistycznych z lektury; 4.. Opisujemy wygląd Karolci (rozsypanka fragmentów zdań) Nie zawsze robimy to, co jest przyjemne.. Gdzie Karolcia schowała bezpiecznie koralik w Domu Towarowym przed Filomeną?. Karolcia - ośmiolatka o jasnych włosach.. a) Karolcia i Piotr chcieli być niewidzialni.. Z kim Karolcia przeżywa przygody?. przygodach 8-letniej Karolci i o rok starszego Piotra.Układanie zadania z rozsypanki wyrazowej: Karolcia zrozumiała, że szczęście daje nie tylko spełnianie własnych zachcianek, ale obdarowywanie innych.. Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela:Polecamy zadania do lektur dla uczniów klas 4 - 8 z portalu learningapps.org oraz lekcje na blogu ..

3.z lektury "Karolcia" - Test.

Proponuję wykorzystać ten zestaw pytań do pracy na lekcji z dziećmi z klasy II.. Poniżej znajdziesz fragmenty jej opisu.. pytanie 1 z 15.Ćwiczenia: KAROLCIA.. W momencie rozpoczęcia akcji utworu Karolcia ma: 8 lat i 8 miesięcy.. Poznawczy- bogacenie czynnego słownika uczniów o wyrazy: humor, fantazja, komizm, magia; zapoznanie z sylwetką pisarki; Kształcący- wdrażanie do wypowiadania się w formie kilku logicznych powiązanych zdań, rozwijanie .Scenariusz zajęć - Karolcia - zdarzenia.. c) Karolcia i Piotr chcieli, żeby spełniły się wszystkie marzenia mieszkańców ich podwórka.egzemplarze lektury M. Kruger "Karolcia, małe piłeczki, Słownik języka polskiego.. Zadania do lektury; Lektury szkolne on-line; Mobilna biblioteka MEN; Nauka w domu;Bohaterowie lektury.. Czynności organizacyjno-porządkowe.. Mam nadzieję, że wszyscy zdążyli doczytać opowieść o Karolci i tak samo zachwyciła ona Was, jak i mnie.. Autor: bartila Dodano: 7.6.2011 (17:46) Na podstawie lektury "Karolcia",ułóż list do Karolci .. Dzięki swojej inteligencji i bystrości umiała zwyciężyć złą czarownicę .Karta pracy do lektury: M. Krüger, Karolcia - plik pdf Karta pracy do lektury: Cz. Centkiewicz, Anaruk, chłopiec z Grenlandii - plik pdf Karta pracy do lektury: G. Kasdepke, Detektyw Pozytywka - plik pdf Karta pracy do lektury: A. Lindgren, Dzieci z Bullerbyn - plik pdf Karta pracy do lektury: J. Papuzińska, Asiunia - plik pdf Karta pracy do lektury: A. Frączek, Rany Julek!.

Test na podstawie lektury "Karolcia" Marii Krüger.

Sprawdź się!. Karolcia to dobra dziewczynka, która jest chętna do pomocy.. Cała rodzina miała przeprowadzić się do nowego, dużego mieszkania przy ulicy Kwiatowej.Lektury wakelet; Karolcia; O psie, który jeździł koleją .. Zadania z treścią .TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "KAROLCIA" .. Jakie było ostatnie życzenie skierowane do koralika?. Przebieg zajęć: 1.. Formy: Indywidualna, grupowa.. Dokończ zdanie.M.Kruger: Karolcia-zadania do lektury karta pracy dla uczniów ID: Idioma: polaco Asignatura: Język polski Curso/nivel: szkoła podstawowa Edad: 7-9 Tema principal: Literatura Otros contenidos: literatura-lektury Añadir a mis cuadernos (1) Descargar archivo pdfĆwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. Wyodrębnianie ważniejszych wydarzeń, porządkowanie ich;Test o Karolci.. Można zadać pytanie.. Przygotowałam dla Was zestaw zadań, które utrwalą treść przeczytanej ostatnio lektury.. Żółty, latający dywan.. Niebieski koralik.. Autorką książki jest Maria Krüger..

Przebieg zajęć: Rozmowa z uczniami na temat przeczytanej lektury.

b) Karolcia i Piotr chcieli obdarować wszystkie dzieci prezentami.. Zapisanie tematu lekcji.. a) Tak, miała brata b) Tak, miała siostrę c) Nie, była jedynaczką 3) Do obowiązków Karolci należało: a) Podlewanie kwiatów b) Zmywanie naczyń c) Przynoszenie ze sklepu bułek na .Karolcia ma osiem lat, jasne włosy związane w kitkę i duże zielone oczy.. Złóż je w sensowną całość i zapisz w odpowiedniej kolejności w zeszycie.Temat: Dłuższe wypowiedzi dzieci i redagowanie zdań na temat wrażeń z lektury " Karolcia" M. Krűger.. Przygotowałam test sprawdzający znajomość lektury "Karolcia" Marii Krüger.. Witajcie Ancymonki!. Chłopcem o imieniu Leszek.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Dziewczynka dzięki koralikowi spełniła swoje oraz innych życzenia.. "Karolcia" to lektura sugerowana dla klasy 2.. Nowe mieszkanie Karolci mieściło się przy ulicy: Kwiatowej.. Dziewczynką o imieniu Dorota.Najbardziej kompletny test z lektury Karolcia jaki znajdziesz w sieci.. Różową sukienkę.. Ćwiczenia utrwalające do lektury "Karolcia" - koralikowe zadania (26-27.03.).


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt