Wiersz pan kotek był chory i leżał w łóżeczku

Pobierz

"Źle bardzo…" − i łapkę wyciągnął do niego.. Odwiedź mnie na Facebooku: 22, 2021"Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku…" tak zaczyna się wiersz Stanisława Jachowicza, który mama czytała mi często, gdy jako dziecko byłam chora.. - Jak się masz, koteczku?. Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł kot doktór: «Jak się masz koteczku!».. Ostatnio dodane: Taki tam wierszyk - Zygmunt Marek Miszczak; Wiatr - wersja do słuchania, czyta Piotr Fronczewski - Monika Sylwia Ziemann;Chory kotekStanisław Jachowicz.. Źle bardzo, koteczku!. Wziął za puls pan doktor poważnie chorego, I dziwy mu prawi: "Zanadto się jadło, Co gorsza nie myszki, lecz szynki i sadło, Źle bardzo… gorączka!. Broń Boże kiełbaski, słoninki lub ciasta!".. Wziął za puls pan doktor poważnie chorego, I dziwy mu prawi: — "Zanadto się jadło, Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło; Źle bardzo.. gorączka!. Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku tę bajkę każdy zna lecz ja przedstawię inaczej ją Wam.. I przyszedł kot doktor.. — "Źle bardzo.". — i łapkę wyciągnął do niego.. Źle bardzo, koteczku!. - Źle bardzo- i łapkę wyciągnął do niego.. Wziął za puls pan dok­tor po­waż­nie cho­re­go I dzi­wy mu pra­wi: - Za­nad­to się ja­dło, co gor­sza, nie mysz­ki, lecz szyn­ki i sa­dło; Źle bar­dzo!. Siadała na brzegu łóżka, brała mnie za rękę albo kładła swoją na moim czole i czytała.Jul 3, 2021 Nie będziemy jednak w świecie bajek, a w rzeczywistości, kiedy chory zwierzak nie leży w łóżeczku jak rzeczony kotek tylko trzeba udać się po pomoc do weterynarza.Stanisław Jachowicz..

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku.

Wziął za puls pan doktor poważnie chorego I dziwy mu prawi: - Zanadto się jadło, co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło; Źle bardzo!. Wierszyk dla dzieci doskonałe do czytania.. Ten utwór — a przynajmniej jego pierwsze wersy — zna chyba każdy.. Wziął za puls pan doktor poważnie chorego, I dziwy mu śpiewa: — "Zanadto się jadło, Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło;Utwór opracowany został w ramach pro ektuWolne Lektury przez fun-dac ę Nowoczesna Polska.. Wziął za puls pan doktór poważnie chorego,Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, i przyszedł pan doktor… Uczestnik walczył o 40 tysięcy złotych.. - zapyta koteczek .- Coś ty, kotku, miał?. gorączka!. Źle bardzo… gorączka!. Chyba większość zna tę bajkę Stanisława Jachowicza.. I przyszedł kot doktor.. - Jak się masz, koteczku?. Doskonale ją pamiętam i jako dziecko cały wiersz cytowałam z pamięci.. I przyszedł kot doktor.. Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł kot doktor: "Jak się masz, koteczku?".. «Źle bardzo…» i łapkę wyciągnął do niego.. Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł pan doktor: "Jak się masz, koteczku"!. - Źle bardzo- i łapkę wyciągnął do niego.. Źle bardzo, koteczku!. "A myszki nie można?. Wziął za puls pan doktor poważnie chorego, I dziwy mu śpiewa: — "Zanadto się jadło, Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło;Pan Kotek..

"Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku ….".

— "Źle bardzo.". — i łapkę wyciągnął do niego.. - Jak się masz, koteczku?. gorączka!. Adwent - czas trzeźwości!. Wziął za puls pan doktor poważnie chorego I dziwy mu prawi: - Zanadto się jadło, co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło; Źle bardzo!. "Źle bardzo.". i łapkę wyciągnął do niego.. "Chory kotek", S. Jachowicz - inscenizacja wiersza.. Pan Kotek miał kaca i strasznie głowa bolała go i przyszedł jego kumpel: "to po piwku koteczku".. I przy­szedł kot dok­tor.. Kotek na to: "co mi da jedno piwko ja tu chce porządnie upić się"Chory kotek" Stanisław Jachowicz Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł kot doktór: «Jak się masz koteczku!» «Źle bardzo…» i łapkę wyciągnął do niego.. Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku.. «Źle bardzo…» i łapkę wyciągnął do niego.. - Jak się masz, ko­tecz­ku?. Oj długo ty, długo poleżysz w łóżeczkuPan kotek był chory i leżał w łóżeczku.. — "Źle bardzo.". — i łapkę wyciągnął do niego.. - Miałem ja miseczkę mleczka, Teraz pusta jest miseczka, A jeszcze bym.. Chory kotek - Stanisław Jachowicz Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku.. Aby zgarnąć pieniądze, musiał wybrać poprawny wariant spośród: A) lewatywę B) węgiel.Feb 9, 2021Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł pan doktor: "Jak się masz, koteczku"!.

Źle bar­dzo, ko­tecz­ku!Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku.

Lub z ptaszka małego choć z parę udeczek .Pan ko­tek był cho­ry i le­żał w łó­żecz­ku.. Wziął za puls pan doktór poważnie chorego, I dziwy mu śpiewa: «zanadto się jadło, Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło; Źle bardzo… gorączka!. Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł pan doktor: "Jak się masz, koteczku"!. [ 10] CHORY KOTE K. Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł kot doktór: "Jak się masz koteczku!".. I przyszedł kot doktor: "Jak się masz, .. długo poleżysz w łóżeczku I nic jeść nie będziesz, kleiczek i basta.. "Źle bardzo…" - i łapkę wyciągnął do niego.. Wziął za puls pan doktór poważnie chorego, I dziwy mu śpiewa: «zanadto się jadło, Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło;"Chory kotek" (autor: Stanisław Jachowicz) Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł pan doktor: "Jak się masz, koteczku?". I przyszedł pan doktor: "Jak się masz, koteczku!".. Oj długo ty, długo poleżysz w łóżeczkuChory kotek.. "Chory kotek" to wierszyk, który uwielbiają i mali, i duzi.. Wziął za puls pan doktor poważnie chorego, I dziwy mu prawi: — "Zanadto się jadło, Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło; Źle bardzo… gorączka!. źle bardzo, koteczku!. źle bardzo, koteczku!Chory Kotek to jeden z najpopularniejszych wierszy dla dzieci.. Wziął za puls pan doktór poważnie chorego, 5..

Wiersz o chorym kotku.

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł kot doktór: «Jak się masz koteczku!».. Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł kot doktor: «Jak się masz koteczku!» Źle bardzo…» i łapkę wyciągnął do niego.Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł pan doktor: Jak się masz, koteczku!. Broń Boże kiełbaski, słoninki lub ciasta!". Wziął za puls pan doktór poważnie chorego, I dziwy mu śpiewa: "zanadto się jadło, Co gorsza nie myszki, lecz szynki i sadło;Chcesz wesprzeć rozwój kanału?. Źle bardzo .II Część właściwa 1.. - Źle bardzo-.. STANISŁAW JACHOWICZ Chory kotek Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, I przyszedł kot doktór: «Jak się masz koteczku!» «Źle bardzo…» i łapkę wyciągnął do niego.. I dziwy mu śpiewa: «zanadto się jadło, Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło; Źle bardzo… gorączka!. — "Źle bardzo…" — i łapkę wyciągnął do niego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt