Wymień bohaterów baśni kryształowa kula

Pobierz

Na początek proszę, przeczytaj uważnie z podręcznika fragment baśni braci Grimm "Kryształowa kula" (strona 214- 217).. Przepisz do zeszytu przykłady ( 2 ramki) Zauważ mając taki sam mianownik dodajemy .Najwięcej motywów wędrownych zawierają baśnie.. Author: ppe-user Created Date: 3/29/2020 10:28:50 PM .197 Kryształowa kula; 198 Dziewica Malena; 199 But z bawolej skóry; 200 Złoty kluczyk; Dwunastu Apostołów; Boża Strawa; Stara Mateczka; Najpiękniejsze baśnie braci Grimm Najpiękniejsze baśnie → .Wypisz z tekstu legendy (tej z podręcznika) przykłady tekstu gównego (wypowiedzi bohaterów) oraz pobocznego (wskazówki dotyczące dekoracji, wyglądu bohaterów, ich zachowania, itd.). Odszukaj przedmioty o niezwykłych właściwościach, które występują w utworze 2 str. 217.. Kryształowa kula (Die Kristallkugel) - baśń opublikowana przez braci Grimm w 1850 roku w szóstym wydaniu ich zbioru Baśni (tom 2, nr 197).. Będę Was prosiła tylko o niektóre prace, więc czytajcie uważnie moje polecenia!Kto jest autorem baśni "Kopciuszek"?, Wymień 4 cechy charakteru żony rybaka., Wymień 3 magiczne przedmioty z baśni "Kryształowa kula"., Znajdź w domu i pokaż 2 przedmioty, które kojarzą się z poznanymi na lekcjach baśniami.b) Kim są bohaterowie: -postaci realistyczne występują obok bohaterów fantastycznych, obdarzonych nadludzką mocą (wróżki,krasnoludki,czarownice,smoki), -bohaterowie kontrastują ze sobą (dobra i zła wróżka,dobra i zła córka,dobry i zły król), -ożywiona przyroda (uosobienie) np: mówiące zwierzęta, czująca, myśląca stokrotka.Kto jest autorem baśni "Kopciuszek"?, Wymień 4 cechy charakteru żony rybaka., Wymień 3 magiczne przedmioty z baśni "Kryształowa kula"., Znajdź w domu i pokaż 2 przedmioty, które kojarzą się z poznanymi na lekcjach baśniami.Opowiedz o przygodach głównego bohatera baśni..

Wymień bohaterów baśni.

5.Walka młodzieńca z bykiem, złapanie ognistego ptaka, i zdobycie kuli dzięki pomocy braci.. Kryształowa kula Pewna wróżka miała trzech synów, którzy kochali się bardzo; ale matka nie ufała im i obawiała się, że chcą oni odebrać jej moc czarodziejską.Temat: Cechy baśni na przykładzie utworu braci Grimm "Kryształowa kula.". 6.Poszukiwanie Zamku Złotego Słońca i zaklętej w nim królewny.. Uwaga!. Wymień fantastyczne przedmioty i opisz właściwości jednego z nich.. Motyw brzydkich, leniwych i złych przyrodnich sióstr Motyw dobrej, pracowitej i pięknej pasierbicy Motyw dobrej wróżki Motyw naiwnego i nieposłusznego dziecka Motyw pozornej śmierci - snu Motyw siedmiomilowych butów Motyw "trzech razy" Motyw "tyciego człowieczka" Motyw zaznaczania powrotnej drogiWypisz czas, miejsce i bohaterów utworu "Kopciuszek" .. O baśni jako gatunku literackim, oraz przesłaniu utworu porozmawiam z Wami w piątek o 10.20. na Skype.. Jako uzupełnienie lekcji o Bazyliszku weź udział w lekcji na stronie epodreczniki.JĘZYK POLSKI - 19.05.2020 r. KLASA IV.. Jakie fantastyczne przedmioty pojawiają się w utworze?. A może .Po zapoznaniu się z baśnią braci Grimm "Kryształowa kula" określ czas i miejsce wydarzeń w poleceniu 1 str. 217.. Temat: Piszemy opowiadanie.. Przeczytaj baśń w podręczniku, str. 214.. Pomoże Ci w tym poniższy schemat..

Przypomnij definicję baśni.

bohaterowie: Bilbo, Elrond, wybrane krasnoludy, nowy król goblinów i jego armia (krótki opis tych postaci); miejsce akcji: dolina Rivendell (w opowiadaniu musi wystąpić krótki opis doliny i pałacu Elronda); zastosuj dialog (zapisuj go od myślników) i zwrot akcji (nieoczekiwane zdarzenie, które nagle zmieni losy bohaterów);1.. W baśni braci Grimm pt. "Kryształowa kula" występują (wymień wszystkich bohaterów) …… Teraz wykonaj polecenia z podręcznika:Bajka o trzech braciach, księżniczce, czarnoksiężniku i kryształowej kuli.. Odpowiedz w kilku zdaniach na pytanie zawarte w temacie ( minimum .- Wymień fantastyczne przedmioty pojawiające się w baśni i opisz ich właściwości.. 7.Warunki uwolnienia królewny - zdobycie kryształowej kuli.Temat: "Kryształowa kula"- baśń o trzech braciach.. W ramach doskonalenia techniki czytania, przeczytajcie młodszemu rodzeństwu, rodzicom, domownikom fragment baśni.. Temat : Dodawanie ułamków zwykłych.. - fantastyczne wydarzenia, - magiczne przedmioty.braci Jacoba i Wilhelma Grimmów "Kryształowa kula" Proszę, przeczytajcie baśń braci Grimm "Kryształowa kula" - podręcznik str. 214.. Przeczytajcie baśń "Kryształowa kula" ze str. 214 - 217. którą z nich uważasz za najbardziej nie zwykłą ,baśń pt"kryształowa kula".T: Jaka nauka płynie z baśni ''Kryształowa kula"?.

Wiem, jaka nauka (morał) płynie z baśni.

Formułuję pytania do tekstu rozpoczynające się od podanych wyrazów.. Pewna czarodziejka miała trzech synów.. Wypisz w punktach planu wydarzeń przygody przedstawione w baśni.Temat: Pokonanie zła wymaga wysiłku i współpracy - "Kryształowa kula".. Proszę, byście nie przesyłali mi do sprawdzenia każdego tematu, gdyż nie jestem w stanie wszystkiego przejrzeć.. Wpisz temat do zeszytu.. Cechy baśni: 1. bohaterowie i wydarzenia są fantastyczne, 2. czas i miejsce wydarzeń nieokreślone, 3. pojawiają się magiczne przedmioty, 4. często przyroda ma cechy ludzkie, 5. zawiera pouczenie-morał, 6. zazwyczaj kończy się zwycięstwem dobra nad złem.Wypisz do zeszytu głównych bohaterów i krótko ich scharakteryzuj, korzystając ze zgromadzonego słownictwa: .. Na plakacie powinny też znaleźć się: tytuł baśni, imię i nazwisko autora, hasło zachęcające do .3.Spotkanie bohatera z czarownikiem.. Nie ufała im, gdyż obawiała się, że pragną wykraść jej moc.Temat: Wędrówka pełna przygód -"Kryształowa kula" braci Grimm.. - Jaka nauka płynie z baśni?Wskazuję elementy świata przedstawionego w baśni pt. Kryształowa kula".. Czy możecie wskazać czas i miejsce wydarzeń rozgrywających się w tej baśni?. Opis fabuły.. Uzasadnijcie pisemnie (w zeszycie) swoją odpowiedź..

... Przygotuj plakat przedstawiający bohatera baśni.

Wyszukaj w tekście wyrazy wskazujące na czas i miejsce akcji.Wymień rozgrywają się w (określ miejsca akcji, czyli gdzie?). Opiszcie ich właściwości.. Udowodnij, że "Kryształowa kula" jest baśnią, w tym celu wypisz z tekstu: - fantastycznych bohaterów.. Zapisz wyrażenia , które określają czas i miejsce wydarzeń.. Wymień bohaterów baśni.. Przeczytaj tekst "Kryształowa kula" na s. 214.. - Wymień przygody głównego bohatera i opisz tę, którą uważasz za najbardziej niezwykłą.. Zapoznaj się z tematem strona 173.. Przeczytaj baśń braci Grimm "Kryształowa kula", podr., str. 214 - 217..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt