Porównaj pojedynek między achillesem i hektorem

Pobierz

Ugodzony w szyję Hektor jeszcze raz prosił o oddanie jego ciała rodzinie, lecz nic nie mogło teraz wzruszyć twardego jak kamień achillesowego serca.85 87 91 95 97 99 100 > 1 Zadanie 2 Zadanie 3 Zadanie 4 Zadanie 5 Zadanie 6 Zadanie Porównaj pojedynek między Achillesem i Hektorem z Iliady z przedstawionym we fragmencie Nawałnicy mieczy.. Rozwiązanie: Zaloguj się lub stwórz nowe konto aby zobaczyć zadanie!85 87 91 92 97 99 100 104 > 1 Zadanie 2 Zadanie 3 Zadanie 4 Zadanie 5 Zadanie 6 Zadanie Porównaj pojedynek między Achillesem i Hektorem z Iliady z przedstawionym we fragmencie Nawałnicy mieczy.. Hektor, został przedstawiony jako bohater pełen cnót, kochający ojciec i mąż.. Hektor, gdy ujrzał Achillesa, który szedł, aby go zabić, zaczął uciekać.Pojedynek gigantów.. 10.Ostatnia wola Hektora.. 7.Większa pewność Hektora.. - Przykładowe rozwiązanie: Achilles był silnym i o - Pytania i odpowiedzi - Język polski.. 8.Pomoc Ateny dla Achillesa.. Achilles, potrafił zrozumieć łzy króla Troi.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Hektor na tle innych wojowników antycznych .. Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.Jest Achilles więc osobą nieopanowaną, mściwą i okrutną.. Boski bohater przybył w zbroi zamordowanego Patroklesa..

Opisz pojedynek Achillesa z Hektorem na podstawie "Iliady" Homera.

Przydatność 60% Pojedynek Achillesa z Hektorem.Hektor - najsilniejszy i najwaleczniejszy z Trojańczyków- siał postrach w szeregach greckich.. Pierwszą wojną opisaną w literaturze europejskiej jest wojna trojańska.. Achilles natomiast był pewny zwycięstwa.. 9.Śmiertelne zranienie Hektora.. Język polski - liceum.. Za czwartym razem Zeus wziąwszy złotą wagę, rzuca dwa losy.. Pojedynek zaczął się dość nietypowo, ponieważ Hektor, porównywany do płochliwej gołębicy zaczął uciekać przed Achillesem podobnym z wyglądu do bogów i zachowania do orła- ptaka górskiego.Achilles zapewniony przez Atenę o jej pomocy z jeszcze większym uporem i bezwzględnością ścigał Hektora.. 4.Prośba Hektora.. Rozwiązanie: Zaloguj się lub stwórz nowe konto aby zobaczyć zadanie!80 85 87 92 95 97 99 100 > 1 Zadanie 2 Zadanie 3 Zadanie 4 Zadanie 5 Zadanie 6 Zadanie Porównaj pojedynek między Achillesem i Hektorem z Iliady z przedstawionym we fragmencie Nawałnicy mieczy.. 2.Rozmowa Zeusa z Atenom.. Dwaj bohaterowie, reprezentują w eposie przeciwstawne siły.Porównanie cech Achillesa i Hektora w pojedynku W pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem doszło do konfrontacji wewnętrznych uczuć bohaterów.. Podstęp Ateny.. poleca 83 % Język polskiOpisz własnym słowami przebieg pojedynku Achillesa z Hektorem .Użyj Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: anilorak 10.10.2010 (10:35) POMOCY!.

Chodzi mi ... Opisz pojedynek Achillesa z Hektorem na podstawie "Iliady" Homera.

Jego doskonałą włócznię porównywano do "gwiazdy wieczornej".. Logowanie.. 7) Porównanie homeryckie - porównanie, którego drugi człon jest rozbudowany tak, że stanowi odrębna, epizodyczną scenkę np. porównanie walczących Achillesa i Hektora do walki orła i gołębicy.. W czasie pojedynku Hektor powoływał się na bogów i błagał o uszanowanie jego zwłok po śmierci.. Podstęp Ateny dodał mu pewności siebie.. Znamy ją m.in. z dzieł greckiego poety Homera (IX-VIII wiek p.n.e.), który stworzył dwa eposy zatytułowane Iliada i Odyseja.Achilles, ukazał swoje drugie oblicze, pełne gniewu i nienawiści.. Homer przedstawia w eposie rycerza wyjątkowego - wybranego spośród innych.. Rejestracja.. Weź pod uwagę motywacje, opisy walki i zachowania przeciwników.. Jednak przy głębokich przeżyciach był zdolny do wzruszeń, bo w ostateczności zlitował się nad zrozpaczonym Priamem i oddał ciało zabitego przeciwnika.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.W fragmencie epopei Homera - "Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery.. Rozwiązanie: Zaloguj się lub stwórz nowe konto aby zobaczyć zadanie!Achilles i Hektor trzykrotnie okrążają Troję.. Waleczność i znakomita umiejętność posługiwania się orężem to jedyne wspólne cechy wojowników..

Pojedynek to krwawy, choć zarazem uznawany za najbardziej honorowy, sposób rozwiązywania konfliktów między dwoma rywalami.

Achilles jest "miły bogom", a bogowie nigdy nie zapominają o swych wybrańcach.. Proszę o charakterystkę Hektora LUB Achillesa Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: anulka10597 13.10.2010 (17:13) Opisz pojedynek .Pojedynek między Hektorem a Achillesem, śmierć Hektora.. Hektor jest osobą zdecydowanie bardziej opanowaną niż jego przeciwnik.. Doszło do pojedynku, a propozycje Trojańczyka tylko wzmagały fale gniewu Achillesa.. 11.Śmierć mężnego wojownika.. Walczono w nich o obronę dobrego imienia, niekiedy o władzę, sławę, kobietę czy inne tego .Wielki pojedynek między Achillesem Hektorem jest bacznie obserwowany zarówno przez obóz Trojan, jak i Greków - wszak walczą ze sobą najwspanialsi ze wspaniałych.. Achilles od początku szydził z Hektora.Achilles a Hektor-porównanie bohaterów Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Książki Q&A Premium Sklep.. Hektor bał się przeciwnika, jednak honor nie pozwalał mu nie stawić Si do walki.. Hektor a Achilles, bohater Iliady, półbóg Różnice: Od Hektora różniła Achillesa duma, niezdrowa ambicja, niezłomność (nigdy ani przez chwilę nie stchórzył), zmienność uczuć, okrucieństwo, brak pokory.6) Opisy scen batalistycznych np. pojedynek Hektora z Achillesem, obraz oblężenia grodu, zasadzki i bitwy.. Stara się nie ulegać emocjom i postępować rozważnie, opanowywać w sobie nienawiść do przeciwników.Hektor - syn Priama, króla Troi, a brat Parysa..

8) Epizodyczność akcji.Zadanie: opisz własnymi słowami pojedynek achillesa z hektorem proszę o szybką pomoc bo to zadanie na piatek .

Pokazał również swoją pozytywną stronę charakteru.. Jeden z wątków pierwszego europejskiego eposu "Iliady", napisanej przez Homera w VIII-VII w p.n.e., do tego właśnie tematu nawiązuje.. Inaczej wyglądała sprawa ich charakterów.. Weź pod uwagę motywacje, opisy walki i zachowania przeciwników.. Obydwaj bohaterowie wychodzą naprzeciw siebie.1.Ucieczka Hektora przed Achillesem.. Pożegnanie z Andromachą to słynna scena literacka będąca pierwowzorem pożegnań wojowników z ich kobietami (porównaj: .Zaś Achilles nigdy nikogo nie chciał słuchać, ani nikomu pomagać.. Los Hektora spada do Hadesu, co oznacza śmierć, klęskę.. 6.Niecelny cios Achilllesa.. Walczono w nich o obronę dobrego imienia, niekiedy o władzę, sławę, kobietę czy inne tego typu rzeczy.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Triumfujący Achilles Źródło: Franz von Matsch, Triumfujący Achilles, domena publiczna.. Przyczyną pojedynku było zabicie przez Hektora kuzyna Achilla, który myślał, że to heros we własnej osobie.. Poczuł litość i współczucie.. Pastwienie się nad zwłokami Hektora i opłakiwanie śmierci Patroklosa przez Achillesa.. Był wspaniale przygotowany do pojedynku.. Do Achillesa natomiast przychodzi Atena, która bardzo go lubi i przepowiada mu zwycięstwo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt