Cechy charakteru adasia cisowskiego

Pobierz

Proszę czekać.1.. Miał wielki talent detektywistyczny co głównie zawdzięczał swojej spostrzegawczości.. - główny bohater powieści K. Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" - uczeń siódmej klasy gimnazjum w Warszawie - miał siedemnaście lat - jego ojciec był lekarzem - matka zajmowała się domem - miał czworo młodszego rodzeństwa: dwie siostry i dwóch braci Ad.2.. Gdy afera z zagadką profesora wyszła na jaw , wykazał się ogromną szlachetnością , przyznając się i szczerze załując .. Był on uczniem warszawskiego gimnazjum, chłopcem dobrze zbudowanym i silnym.. Adaś był: sprytny, gdyż znalazł Sposób na Alcybiadesa.. - najstarszy spośród pięciorga dzieci państwa Cisowskich.. Ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem.. - "niesforny" chłopak - "nieco pękaty" - miał rozmierzwione włosy - silny i sprężysty, wyglądał na sprytnego, wiotkiego - miał śmiałe, przenikliwe spojrzenie - jego wygląd pod wpływem emocji zmieniał .Głównym bohaterem powieści pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski.. Naszego bohatera charakteryzowała pękata postura.. Wykazał się nimi w czasie rozwiązywania wielu "ciężkich" zagadek, które, myślę, mało kto mógłby odgadnąć.Już to miałam z panią na lekcji robiliśmy : sprytny, mądry , inteligentny , bystry, spostrzegawczy, koleżeński ,pomocny , wyrozumiały , życzliwy, skromny , szczery , opiekunczy , dyskretny , odważny ,wytrwały ..

Cisowski z charakteru był przede wszystkim uczciwy.

altruistą, gdyż myślał nie tylko o sobie, ale i o innych, dlatego wyjawił wszystkim kolegom sposób.. Uważał, ze najważniejsze w życiu człowieka jest zachować godność i honor.Adaś był bardzo ciekawą postacią.. Był to silny, wysoki młody mężczyzna, którego postura i wzrok wyrażały zainteresowanie światem i dociekliwość.. Zawsze postępował uczciwie.. - syn lekarza.. Był trochę porywczy ale naszczęście nie aż tak by kogoś skrzywdzić lub zranić.. Miał czworo rodzeństwa.. Przedstawienie postaci: - uczeń siódmej klasy gimnazjum,17 lat.. Posiadał nieco rozmierzwioną czuprynę i śmiałe, przenikliwe spojrzenie.te cech to: ciekawość spryt cierpliwość bohaterstwo nie odczuwał strachu nie poddawał eis walczył o swoje bohaterstwo Kornel Makuszyński głównym bohaterem swojej powieści uczynił sobie Adasia Cisowskiego.. Wygląd Adama: "był to niesforny chłopak, nieco pękaty, z rozmierzwioną czupryną"; "sądząc po jego budowie, musiał być sprężysty i silny"; "spojrzenie miał śmiałe i dziwne"; "w tej .Ad.1.. Nie lubił okłamywać innych i zrzucać na nich winę.. Siedemnastolatek mieszka w Warszawie.. inteligentny, gdyż potrafił kojarzyć fakty.. Nie znosił kłamstwa.. Główny jej bohater - Adam Cisowski jest niezwykle sprytnym młodzieńcem pełnym fantazji i pomagającym innym.Cechami dominującymi u Adasia są : dobroć,szlachetność , miłość świata i ludzi , spryt, przedsiębiorczość i odwaga oraz humor , które te cechy znajdują sympatie nie tylko u osób dorosłych, ale i panny Wandy .Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy"..

uczuciowy, w relacjach z Wandą.Cisowski z charakteru był przed wszystkim uczciwy .

- mieszkaniec Warszawy.. Chłopiec ten miał krępą sylwetkę, "był (.). nieformeny (.. ), nieco .Adam Ci­sow­ski to sie­dem­na­sto­let­ni chło­pak, uczeń VII kla­sy gim­na­zjum.. Cha­rak­te­ry­zo­wał się nie­co pę­ka­tą, nie­fo­rem­ną bu­do­wą cia­ła.Przydatność 80% Charakterystyka Adasia Cisowskiego.. Ma ojca lekarza i jest najstarszy z pięciorga rodzeństwa.. 17letni uczeń siódmej klasy gimnazjum.. Dzięki temu mógł przeżyć wiele wspaniałych przygód.. Ma rozczochrane blond włosy, bardzo sympatyczną.. poleca 78 %.Charakterystyka Adama Cisowskiego.. Zawsze żądny przygód.. Ma siedemnaście lat i jest mieszkańcem Warszawy.. Adam Cisowski miał 17 lat i chodził do gimnazjum VII klasy.. Obronił wtedy swoją własną godność .To opowiadanie pod spodem jest na podstawie cech, i jest zawarte prawie wszystko :) Przerabialiśmy ostatnio lekturę pt. ,,Szatan z siódmej klasy".. Jego inteligencja i spryt pozwalała mu wyjść z wielu opresji.. Adam jest chłopakiem "nieforemnym", nieco pękatym, ale bardzo sprężystym i silnym.Adam Cisowski to główny bohater książki pt. "Szatan z siódmej klasy"napisanej przez Kornela Makuszyńskiego.. Gdy brat zjadł mu lody, potrafił się opanować i tylko go.Adaś Cisowski to główny bohater powieści K. Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy"..

Głównym i tytułowym bohaterem powieści ''Szatan z siódmej klasy '' Kornela Makuszyńskiego '' jest Adaś Cisowski .Cechy charakteru: Adaś to chłopiec prawego, szlachetnego charakteru.

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt: "Szatan z siódmej klasy".. Jego nauczycielem był profesor Paweł Gąsowski.. Posiadał brązowe oczy oraz rozczochraną fryzurę.. Mieszkał w Warszawie.. Jest uczniem męskiego gimnazjum.. Nie lubił okłamywać innych i zrzucać na nich winę ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt