Styl gotycki i romański wordwall

Pobierz

1 1.Porównanie styli: Gotycki i Romański.. Uczeń/uczennica potrafi rozpoznać zabytki kultury średniowiecza.. d. biskup Wojciech został uznany za świętego.Cel ogólny zajęć: Uczeń poznaje styl romański i gotycki oraz elementy sztuki średniowiecznej.. Społeczeństwo średniowiecza - powtórzenie wiadomości.. Następnie zapisz w zeszycie pkt.. Kościół w Tumie.. ), które mają swoje odpowiedniki w sztukach plastycznych.. - Otwórz podręcznik na str. 140 i zobacz, jak był budowany w średniowieczu kościół w stylu romańskim.. Daleki Wschód i Indie po II wojnie światowej Daleki Wschód i Indie po II wojnie światowej.. Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Wykonaj zadania (możesz wydrukować polecenia i na karcie pracy udzielić odpowiedzi lub .Bardzo proszę wszystkich uczniów klasy 5 o przygotowanie plakatu (technika i format dowolne) charakteryzującego styl romański i gotycki w czasach średniowiecza.. Epoka napoleońska Epoka napoleońska.. 1 1.- architektura: tradycja antyczna ważna dla architektów, malarzy oraz rzeźbiarzy; styl romański (od XI do XIII w.). - łączenie ociosanych bloków kamiennych, sklepienia kolebkowe .. dekoracje: rzeźby i płaskorzeźby na portalach, mozaiki; styl gotycki (XIII w.). wg Wmigowicz.. b) styl gotycki - wysokie wieże, budowle z cegły, Wysokie okna ozdobione witrażami, rozety, przypory np. katedra Notre Dame..

Styl gotycki Rysunek z opisami.

Rozwiązanie do pytania sprzed tygodnia.. Społeczeństwo średniowiecza - powtórzenie wiadomości.. wg Anna81.Styl romański 1000 - 1300 r.: Masywne ale bardzo niskie budowle, często dość długie, Małe okna bez szyb (zaokrąglone), Ciosany kamień był budulcem, Styl gotycki 1200 - 1500 r.: Masywne ale bardzo niskie budowle, często dość długie, Małe okna bez szyb (zaokrąglone), Ciosany kamień był budulcem, Sklepienia kolebkowe i krzyżowe .Styl romański 1000 - 1300 r.: Masywne ale bardzo niskie budowle, często dość długie, Małe okna bez szyb (zaokrąglone), Ciosany kamień był budulcem, Styl gotycki 1200 - 1500 r.: Masywne ale bardzo niskie budowle, często dość długie, Małe okna bez szyb (zaokrąglone), Ciosany kamień był budulcem, Sklepienia kolebkowe i krzyżowe .Klasa 5 - Historia - Gotyckie czy romańskie.. STYL ROMAŃSKI czy GOTYCKI Sortowanie według grup.. Następnie zapisz w zeszycie pkt.. STYL ROMAŃSKI czy GOTYCKI Sortowanie według grup.. wg Wmigowicz.. Proszę o przypomnienie sobie tych zagadnień, które omawialiśmy na lekcjach plastyki i poszerzenie ich o dostępne materiały (podręcznik do historii, Internet).Klasa 5a 17.04.2020 Temat: Lekcja powtórzeniowa do rozdziału "Społeczeństwo średniowiecza".. W zamian za lenno wasal zobowiązywał się służyć wiernie seniorowi radą i pomocą orężną.Wojciech był biskupem praskim i przyjacielem cesarza Ottona III..

Styl romański i gotycki Sortowanie według grup.

* Login / E-mail * HasłoKolegiata w Tumie pod Łęczycą (styl romański) Bazylika kolegiacka św. Piotra i Pawła w Kruszwicy (styl romański) Kościół Mariacki w Krakowie (styl gotycki) Zamek w Malborku (styl gotycki) 4. c. Bolesław I Chrobry wykupił ciało Wojciecha i złożył jako relikwie w katedrze gnieźnieńskie.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz .Temat: Świat w dźwiękach zaklęty - rozpoczynamy omawianie noweli "Janko Muzykant" Cel: porządkuję wydarzenia i zapisuję je w formie równoważników zdań, potwierdzam informacje dotyczące bohatera noweli odpowiednimi cytatami.. Tabela de classificação .154-155), Wymień 3 cechy, którymi wyróżniał się styl romański?. wg Anna81.. Styl romański i gotycki Sortowanie według grup.. Uczeń/uczennica potrafi wskazać różnice między stylem romańskim a stylem gotyckim.. b. w 997 r. udał się na misję do pogańskich Prusów, podczas której zginął śmiercią męczeńską.. Materiał dla ucznia: H. Sienkiewicz "Janko Muzykant".. Liceum Technikum Historia sztuki i filozofii język polski Polski.. 3.a) styl romański - budowle ciężkie z kamienia, małe okna, mało ozdób, styl obronny, łuki romańskie np. - Otwórz podręcznik na str. 140 i zobacz, jak był budowany w średniowieczu kościół w stylu romańskim.. ( s. 154), Wymień 3 cechy, którymi wyróżniał się styl gotycki?.

Leaderboard ...Styl romański i styl gotycki budowli.

Rzeźba: Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim; Drzwi Gnieźnieńskie; 3 .System logowania, rejestracji GWO.. ( s. 154), Wymień 3 cechy, którymi wyróżniał się styl gotycki?. Cele szczegółowe zajęć: 1. stosowanie cegły, strzelistość kształtów, przypory, filary .. ), które mają swoje odpowiedniki w sztukach plastycznych.. Na początek przeczytajcie i obejrzyjcie najważniejsze informacje WAŻNE POJĘCIA WASAL - we wczesnym średniowieczu osoba wolna oddająca się pod opiekę seniora.. Społeczeństwo średniowiecza - powtórzenie wiadomości.. Postavi .154-155), Wymień 3 cechy, którymi wyróżniał się styl romański?. O stronie.. Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajgrodzie został zbudowany w styluW średniowieczu ukształtowały się kolejno dwa style w architekturze: romański ( X-XII w.). Bewerten Sie diese App: (1) Eingestellt von: Marcin Dębiński.tak: styl romański był pierwszy., styl gotycki, zakon benedyktynów powstał w vi wieku., barbakan wznosił się poza murami miasta., ratusz, hełm chronił głowę rycerza., rycerz jeździł na koniu bojowym., wasal nie był ważniejszy od seniora., skryptorium to pomieszczenie, gdzie przepisywano księgi., portal, sołtys stał na czele wsi., klasztor był …154-155), Wymień 3 cechy, którymi wyróżniał się styl romański?.

wg Anna81.Styl romański i gotycki Sortowanie według grup.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt