Pytania do wiersza na straganie

Pobierz

- pytania kierowane do dzieci zadawane przez nauczyciela.. (połącz kropki 1-80) - Zaperzyła się.Nauczycielka odczytuje wiersz J. Brzechwy " Na straganie" .. Rzepa - pełna siły na życie, nigdy nie poddająca się, żyjąca na własną rękę.Klasa 1.. Jak dobrze znasz wiersze J. Brzechwy (odpowiedzi na pytania) ".Autor: Jan Brzechwa.. Rzecze na to kalarepka: "Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!". - Cóż się dziwić, mój Szczypiorku, Leżę tutaj już od wtorku!. Odpowiedz na pytania do wiersza "Mama w kuchni" Teleturniej.. Po inscenizacji omawianie z dziećmi jego treści.. Na straganie w dzień targowy.. 1) Jaki tytuł nosi omawiany wiersz Jana Brzechwy?. Poniedziałek 20 października 2008 o godz. 11 30.. Interpretacja.. (jarzynowa) 5.. - czy pamiętacie jakie warzywa występowały warzywa w wierszu?. "Cóż się dziwić, mój szczypiorku, Leżę tutaj już od wtorku!". A jaka była cebula?Apr 8, 2022Lektura szkolna: "W pustyni i w puszczy".. Takie słyszy się rozmowy: "Może pan się o mnie oprze, Pan tak więdnie, panie koprze.". ».Zadanie dla dzieci starszych: Proszę nazwać owoce i warzywa oraz wybrać te, które nie pasują do wiersza "Na straganie".. Jaką wagę przykładać do tytułu wiersza?. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".. Na­raz sły­chać głos fa­so­li: "Gdzie się pani tu gra­mo­li!".

- jaki był tytuł wiersza?

Proszę odpowiedzieć na pytanie: Dzieci młodsze: Drużyna nr 1: Gdzie wybierała się sójka: a) do przedszkola b) za morze Drużyna nr 2: Co sójka kupowała w mieście Lodzi: a) bluzkę b) jajkaPos}uchaj wiersza i odpowiedz na pytania.. Etykiety: Bajkowe Przedszkole , Jan Brzechwa , Na straganie.Na straganieJan Brzechwa.. - Cóż się dziwić, mój Szczypiorku, leżę tutaj już od wtorku!. "- zabawa dydaktycznaKogo z wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy najbardziej przypominasz?. Rzecze na to kalarepka: "Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!. Groch po brzuszku Rzepę klepie: - Jak tam, Rzepo?. O czym było wiersz?. - O co się kłóciły warzywa?. "Cóż się dziwić, mój szczypiorku, Leżę tutaj już od wtorku!".. "Widzieliście, jaka krewka!". Groch po brzuszku rzepę klepie:Autor wiersza - i kontekst historyczny utworu, Gatunek, Motyw główny, Podmiot liryczny, Budowa utworu, Środki stylistyczne, Kontekst kulturowy.. Rzecze na to Kalarepka: - Spójrz na Rzepę - ta jest krzepka!. - o czym był wiersz?. Możesz również skorzystać z gotowych materiałów typu: o.Jun 12, 2022Wiersz "Na straganie" Jana Brzechwy.. - Jak się nazywa zupa z warzyw?. Zaznacz w}ašciwe odpowiedzi.. "A to feler" - Westchnął seler.. Na straganie w dzień targowy.. "Co potrzeba?. Koper - słaby i więdnący bądź Pietruszka - blada, chuda, niemogąca spać w nocy..

Na straganie w dzień targowy.

Rzecze na to Kalarepka: - Spójrz na Rzepę - ta jest krzepka!. Wiersz "Na straganie" to rozmowa i spór, toczone przez różne warzywa.. Wspólnie przygotujemy inscenizację tego wierszyka.. Po zakończeniu recytacji wiersza nauczycielka omawia z dziećmi jego treść zadając pytania: Jaki był tytuł tego wiersza?. W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas III z SP nr 1 w Gliwicach.. Szczypior - pomocny, chcący podeprzeć koper.. "NA STRAGANIE" Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy: - Może pan się o mnie oprze, pan tak więdnie , panie Koprze.. wg Paniolusiaklikankowo.. Takie słyszy się rozmowy: "Może pan się o mnie oprze, Pan tak więdnie, panie koprze".. Naraz słychać głos fasoli: "Gdzie się pani tu gramoli!". 2. co dziewczynka potrafila juŽ Že jeszcze 9Kzs .. Na straganie w dziefi targowy Takie skyszy sie rozmowy: — Može Pan sie o mnie oprze, Pan tak wiednie, panie Koprze.ZAPRASZAMY NA KONCERTY DLA DZIECI ️ Na straganie na podstawie wiersza Jana Brzechwy.tekst: Jan Brzechwailustracje: A.Na straganie.. Tytuł.. "Nie bądź dla mnie taka wielka" - Odpowiada jej brukselka.. Autor: Abecadło o 18:21.. Jest ważną częścią utworu - to jakby jego wizytówka.1.. Na tap­cza­nie sie­dzi leń, Nic nie robi cały dzień.. "Cóż się dziwić, mój szczypiorku, Leżę tutaj już od wtorku!".

l. Jak mia}a na dziewczynka z wiersza?

Rzecze na to kalarepka: "Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!. - Kto i w jaki sposób zakończył ich spór?. 3. wycinamy postać w obu wersjach: przód i tył.. - a jaka była cebula?Entliczek-pentliczek, Tańcowała igła z nitką, Na wyspach Bergamutach, Hipopotam, Na straganie "Lata ptaszek po ulicy" - Plątaninka (wersja łatwiejsza) // (wersja trudniejsza) Łamigłówka: Zwierzę miesiąca (mrówka) - Silne stworzonko (Na wyspach Bergamutach) kogo niosła mrówka na wyspach Bergamutach?. - Za­pe­rzy­ła się mar­chew­ka.. Interpretowanie wiersza zacznij właśnie od tytułu!. Czy pamiętacie, jakie warzywa występowały w wierszu?. Rzecze na to kalarepka: "Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!. "Następnie dzieci oglądają inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" i odpowiadają na pytania: - Kto występuje w przedstawieniu?. J. Kulmowa, Kulki i szkiełka - pytania do wiersza.. Szczypiorek pomaga koprowi, groch i kalarepa podziwiają krzepkość rzepy, cebula próbuje namówić na małżeństwo buraka, fasola z brukselką spierają się o miejsce.. "Na straganie" Na straganie w dzień targowy Takie słyszy się rozmowy: - Może pan się oprze, Pan tak więdnie, panie Koprze.. 4. przyklejamy patyczek (np. taśmą klejącą) do niezadrukowanej części "przodu", a następnie doklejamy część tylną, przykrywając w ten sposób fragment patyczka .Na straganie w dzień targowy Takie słyszy się rozmowy: "Może pan się o mnie oprze, Pan tak więdnie, panie koprze.".

"Abecadło" do wiersza J. Tuwima Połącz w pary.

Na koniec odzywa się kapusta, uświadamiając .. "Niech no pani prę­dzej zmy­ka, Ja chcę żonę mieć bu­ra­czą, Bo przy pani wszy­scy pła­czą.". Zapraszamy wszystkie dzieci z Bajkowego Przedszkola na wesołe zabawy z wierszem Jana Brzechwy Na straganie.. Takie słyszy się rozmowy: "Może pan się o mnie oprze, Pan tak więdnie, panie koprze.". Jaka była pietruszka?. Podczas recytacji umieszcza na tablicy sylwety warzyw.. "Format: A4 Na podstawie wiersza dorysuj warzywom oczy, miny, ręce oraz nogi.. "Nie bądź dla mnie taka wiel­ka" - Od­po­wia­da jej bruk­sel­ka.. Klasa 1 Polski czytanie słuchanie.. A kto zjadł pierw­sze śnia­da­nie?22 marca biblioteka dla dzieci wraz z biblioteką szkolną ZSP nr 5 zorganizowały konkurs czytelniczy ze znajomości wybranych wierszy Jana Brzechwy.. w przypadku wersji biało-czarnej: kolorujemy postacie (zarówno przód, jak i tył) 2. podklejamy arkusz brystolem.. a) Szczypiorek b) Seler c) Kalarepa d) Burak e) Cebula f) Kapusta 3) Gdzie zdaniem kapusty zginą warzywa ze straganu?Super!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt