Streszczenie balladyny quiz

Pobierz

W jakiej epoce powstała "Balladyna"?. Król Popiel 3 Pasterz Sługa Goplany Kto był sługą Goplany ?. "Balladyna" Juliusz Słowacki - Quiz Koło fortuny.. W starej chacie na wsi, z siostrą i matką.Oct 5, 2021Jakiej zbrodni dokonali wspólnie Balladyna i von Kostryn?. Ile sióstr miała Balladyna?. Utwór podzielony jest na akty i sceny.. Balladyna Alinę bo przyłapała ją na oszukiwaniu.. Część 2.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Czym jest czerwona plama na czole Balladyny?. Uwięzili Goplanę w podziemiach zamku Zamordowali Gralona, sługę Kirkora Otruli matkę Balladyny Poddali Pustelnika straszliwym torturom 7 / 12 W towarzystwie których ptaków Goplana postanowiła opuścić swoją krainę?. Wydarzenia rozgrywają się nad jeziorem Gopło.. Nie miała rodzeństwa.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.. Jak nazywał się książę, o którego względy współzawodniczyły siostry - Alina i Balladyna?. Ubrudziła się.. Że zabila Aline Że Alina uciekla z obcym mężczyzna Że Alina popełniła samobójstwo Że Aline ktoś porwał.. Wianek Nic nie miała Czarną opaskęBalladyna Poziom: trudny Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego..

QUIZ-BALLADYNA 2 Test.Mar 1, 2021Balladyna - dokładne streszczenie.

"Balladyna" Odkryj karty.. Była nimfą i panią Gopła.. Zbłądziła i nadeszła burza Zrobiła coś bardzo złego Balladyna wygnała ją z zamku w burzliwą noc W kim zakochała się Goplana?Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. Znamieniem mordercy.. 1) Jak nazywał się książę, o którego względy współzawodniczyły siostry - Alina i Balladyna?. Szybki test.. Rozwiąż test Powiązane z testem z BalladynyBalladyna.. Popielem III Popielem IV Popielem V Kto znalazł ciało Aliny?. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Co Balladyna powiedziała matce?. Jak dobrze znasz historię zazdrosnej Balladyny?. Grabiec Filon Fon Kostryn Co miała na głowie Balladyna (po zabiciu Aliny) ?. Kim był Pustelnik ?. Kirkor, bogaty książę, prosi o radę.. Przybycie Kirkora do chaty Pustelnika.. Alina Balladynę bo zebrała mniej jagód.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Balladyna.. Miała to od urodzenia, to znamię.. W tym czasie niektóre elementy serwisu mogą być niedostępne.. Jak ma na imię królowa jeziora?. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Prosimy o cierpliwość :)Balladyna - test z treści.. Zobacz test ze Sceny I, Aktu I. Alina Grabiec i Balladyna Chochlik i Skierka Pod jakim drzewem zginęła Alina ?. Ilość pytań: 19 Rozwiązywany: 558686 razy.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?.

Młoda panna jest jeszcze bardziej wyniosła niż dotychczas.Juliusz Słowacki Balladyna streszczenie.

Scena II (Chochlik, Skierka, Goplana, Grabiec) W innej części lasu, w pobliżu jeziora Gopło, spotykają się Skierka i Chochlik.Wraca z nimi do domu, gdzie opowiada wszystkim, że widziała jak Alina uciekła z jakimś tajemniczym młodzieńcem.. Pytanie: 1/18 Poprawne odpowiedzi: 0/18.. Szukaj.. Tylko jedną.. Rozwiąż testSprawdź jak dobrze znasz utwór Juliusza Słowackiego ,,Balladyna"!. Bohaterki zostały opisane na zasadzie kontrastu: Alina to uosobienie dobra, Balladyna - zła.. Wróbli Gawronów Wron Żurawi 8 / 12 W jaki sposób Wdowa straciła wzrok?Dziadkami Aliny i Balladyny Rodzicami Aliny i Balladyny Pomocnikami Goplany Kim był Pustelnik?. Królowa jeziora ma na imię Goplana.. Klasa 6 Klasa 7 Polski.. Czas czytania: 4 minuty.. Test: Goplana miała wianek z: a) wodorostów b) polnych kwiatów c) jaskółek d) pierwiosnków Rozwiązanie - Zbierane maliny kojarzą się Balladynie z: .. Omdlenie Balladyny i pojawiający się duch Aliny są nawiązaniem do: a) Króla .Balladyna - test Odpowiedzi Autorem jest Juliusz Słowacki.. "Balladyna" powstała w epoce romantyzmu.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Trwa aktualizacja platformy Memorizer.. Dwie siostry.. Gdzie mieszkała na początku główna bohaterka?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839..

W. BALLADYNA - streszczenie krótkie · Hrabia Kirkor przybywa do chaty ... Balladyna to dramat o funkcjonowaniu na świecie dobra i zła.

Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Sprawdź jak dobrze znasz utwór Juliusza Słowackiego ,,Balladyna"!. Quiz Balladyna - Test 1) Jak miała na imię siostra Aliny a) Baśka b) Belka c) Balladyna d) Alina e) Agata f) Blanka 2) Ile osób zabiła Balladyna a) 6 b) 7 c) 4 d) 5 e) 8 f) 3 3) Kim dla Balladyny jest Fon Kostryn a) kochankiem b) mężem c) sługą 4) Goplana kocha .Była służącą Balladyny.. Przykładowa kartkówka z "Balladyny" z odpowiedziami Kto jest autorem "Balladyny"?. Alina Balladynę bo przyłapała ją z Grabcem.. Kim są Chochlik i Skierka?Mar 23, 2022Mar 10, 2021Kogo zabiła Balladyna?. Część 1.. Część 3.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę tragedię w pięciu aktach!. Jedynym śladem zbrodni jest krwawa, nie dająca się zmyć plama na czole Balladyny.. a) Henryk b) Filon c) Kirkor d) Gralon 2) Pustelnik opowiedział Kirkorowi o: a) Swojej wierze w pogańskich bogów b) Zamordowaniu jego trojga dzieci przez najemników brata c) Nękającej go swoimi czarami nimfie d .Question 1 30 seconds Q. Pustelnik to: answer choices król Popiel III wygnany ojciec Kirkora ojciec Balladyny pomocnik Goplany Question 2 30 seconds Q. Goplana zakochała się w Grabcu, gdy answer choices spotkała go w lesie, gdy zbierał maliny, łowiąc ryby, wpadł w przerębel i omal nie utonął, spadł z drzewa i swoimi czarami ocaliła mu życie,Test Balladyna Test..

Opracowanie • Balladyna • Juliusz Słowacki - życiorys • Balladyna - streszczenie krótkie • Balladyna - streszczenie szczegółowe • Balladyna - opracowanie • Balladyna - motywy literackieBalladyna - - Test.

8.Test: Balladyna | Test z Lektury Juliusz Słowacki Balladyna Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Dedykacja utworu skierowana jest do Zbigniewa Krasińskiego.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Test z lektury "Balladyna" (Juliusz Słowacki).. Do kogo skierowana jest dedykacja utworu?. Na jakie części podzielony jest utwór?. pytanie 1 z 20.W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pięknymi córkami: Aliną i Balladyną.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Pustelnik Filon Kirkor Dlaczego starą wdowę oślepił piorun?. Pytanie: 1/8 Poprawne odpowiedzi: 0/8.. Test składa się z 12 pytań.. W jaki sposób Goplana ukarała Balladynę?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Sprawdź w naszym quizie!. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Widget Rozpocznij test Podobne quizy Test z lektury "Balladyna" - poziom trudnyBalladyna Alinę z zazdrości bo zebrała mniej malin.. Miała brata.. Kilka dni później odbywa się ślub Kirkora i Balladyny.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z .Balladyna - streszczenie szczegółowe, Juliusz Słowacki - Balladyna - streszczenie, opracowanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt