Bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych

Pobierz

Najwięcej wypadków wynikających z niewłaściwego posługiwania się urządzeniami elektrycznymi powstaje z powodu porażenia prądem elektrycznym.. W zależności od rodzaju urządzenia powinniśmy zadbać o zapoznanie się z instrukcją obsługi, zakupić właściwe oprogramowanie zabezpieczające przed niepowołanym dostępem, czy też akcesoria, które umożliwią korzystanie np. z telefonu w samochodzie.Poniżej prezentujemy 29 zasad bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz kroki do podjęcia przy konserwacji instalacji, które skutecznie zapewnią bezpieczeństwo całej rodzinie i pozwolą bezkompromisowo cieszyć się udogodnieniami, na jakie współcześnie pozwala nam elektryczność.. •Sprawdzaj, czy dzieci nie manipuluj¹ przy gniazdach wtyczkowych.. 4. nigdy nie suszyć włosów w trakcie kąpieli lub gdy możemy przypadkowo dotknąć naszym ciałem do wody.Osoby używające tego typu urządzeń muszą pamiętać o tym, że powinny być one odpowiednio oznakowane oraz zabezpieczone przed przypadkowym uruchomieniem.. Co prawda same urządzenia elektryczne z których korzystamy są bezpieczne (w Europie wszystkie urządzenia muszą spełniać wymagania norm w zakresie bezpieczeństwa i .Eiewłaściwe użytkowanie urządzeń elektrycznych może spowodować: - porażenie i oparzenie prądem elektrycznym, - pożar, - wybuch.. Sęk tkwi między innymi w filtrach przeciwzakłóceniowych..

•Je¿eli nie masz kwalifikacji, nie wykonuj napraw urz¹dzeñ elektrycznych.

Pierwsza2.. Może dojść do pożaru.. •Nie u¿ywaj zawilgoconego sprzêtu elektrycznego.1.przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z użytkowaniem prądu, 2.utrwalenie wiadomości na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym, na podwórku.. Jeżeli urządzenia, z których korzystamy nie mają owych filtrów, mogą wysyłać fale, wpływające negatywnie na pracę radioodbiornika , telefonu lub naszego komputera.W urządzeniach elektrycznych, jak kuchenki, tostery, żelazka, przepływ prądu powoduje ich rozgrzanie.. Oct 13, 2021Bezpieczne korzystanie ze sprzętu elektronicznego to przede wszystkim odpowiedzialność użytkownika.. Odkręcając kurek kuchenki gazowej, należy natychmiast zapalić gaz, a potem - w trakcie gotowania .May 28, 2022Feb 5, 2021 Nie zostawiaj bez nadzoru urządzeń elektrycznych takich jak żelazko, suszarka, grzałka, piecyk elektryczny.. 4.Kup teraz na Allegro.pl za 5 zł Bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych.. na Allegro.pl - Bytom - Stan: używany - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!Jan 29, 2021Temat zajęć : Bezpieczne korzystanie z domowych urządzeń elektrycznych..

... Przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych pamiętaj o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

W momencie, w którym są one pozbawione tych zabezpieczeń, kategorycznie nie powinno się z nich korzystać.Jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych?Ostrożnie z prądem!. Odłączać urządzenia, wyciągając wtyczkę z gniazdka, nie wolno ciągnąć za przewód zasilający.. 3. odłączać urządzenia, wyciągając wtyczkę z gniazdka, nie wolno ciągnąć za przewód zasilający.. Obydwa mogą mieć poważne, a czasem nawet śmiertelne skutki.. Zasady postępowania z urządzeniami elektrycznymi: W naturze przykładami są wyładowania atmosferyczne, wiatr słoneczny czy czynność komórek nerwowych, którym również towarzyszy przepływ prądu.. Używać sprzętów gospodarstwa domowego zgodnie z instrukcją obsługi.. Spis treści:Notatka: Zasady postępowania z urządzeniami elektrycznymi: 1. używać sprzętów gospodarstwa domowego zgodnie z instrukcją obsługi.. Zasady postępowania z urządzeniami elektrycznymi:Należy również zwracać uwagę na bezpieczne użytkowanie urządzeń elektrycznych i: 1. nie wyjmuj wtyczki z gniazdka, ciągnąc za sznur.. Powinniśmy za każdym razem sprawdzić czy wszystkie zabezpieczenia przy konkretnych urządzeniach zostały zablokowane i urządzenie nie będzie mogło włączyć się samo.Niewłaściwe użytkowanie urządzeń elektrycznych może spowodować: - porażenie i oparzenie prądem elektrycznym, - pożar, - wybuch..

•Nie zostawiaj bez nadzoru urz¹dzeñ elektrycznych takich jak: ¿elazko, grza³ka, piecyk elektryczny.

・przyroda, ・godzina wychowawcza, ・technika.. Pierwsza pomoc przy porażeniu prądem1 day agonie dotykaj nieznanych urządzeń elektrycznych, przede wszystkim tych, na których widnieje znak ostrzegawczy.. Należy użytkować urządzenia elektryczne tylko w pełni sprawne i prawidłowo podłączone do instalacji elektrycznej.. Nasz węch jest nieoceniony: broni nas przed licznymi zagrożeniami, o ile nie zignorujemy bodźców.. nie dotykaj uszkodzonych przewodów elektrycznych zerwanych, z uszkodzoną izolacją itd.. nie używaj urządzeń elektrycznych w wilgotnych pomieszczeniach ani podczas kąpieli.. Nigdy nie używać urządzeń, które mają uszkodzony przewód zasilający lub .Zazwyczaj jest to spowodowane nieprawidłowym działaniem podłączonych do sieci urządzeń elektrycznych.. 3. odłączać urządzenia, wyciągając wtyczkę z gniazdka, nie wolno ciągnąć za przewód zasilający.Za bezpieczne napięcie uważa się wartość 24 V.. Już wiesz jak udzielać pierwszej pomocy;•Stosuj zawsze gniazdka z bolcem.. ・uświadomienie uczniom źródeł zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z urządzeń elektrycznych, ・kształtowanie nawyku przewidywania i unikania możliwych zagrożeń, ・poznanie zachowań sprzyjających bezpieczeństwu i zdrowiu.Bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych Alicja Lemiowska 2D Prąd elektryczny - uporządkowany ruch ładunków elektrycznych..

Nigdy nie używać urządzeń, które mają uszkodzony przewód zasilający lub wtyczkę sieciową.

Jeżeli zakupimy jakiekolwiek urządzenie elektryczne należy zapoznać się .Pożar i porażenie prądem to dwa najczęstsze zagrożenia związane z używaniem urządzeń elektrycznych.. 2. nigdy nie używać urządzeń, które mają uszkodzony przewód zasilający lub wtyczkę sieciową.. Czy można używać go dalej, czy lepiej odłączyć od prądu?. Eajwięcej wypadków wynikających z niewłaściwego posługiwania się urządzeniami elektrycznymi powstaje z powodu porażenia prądem elektrycznym.. Urządzenia zasilane gazem są bezpieczne pod warunkiem, że są sprawne, szczelne i używane zgodnie z przeznaczeniem.. 1.Sprzęt gospodarstwa domowego należy używać zgodnie z instrukcją jego obsługi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt